Një qen dhe delfin janë bërë miq shumë të mirë.

Ata u takuan gjatë udhëtimit të qenit Lucy me barkë në det.

Fotot tregojnë momentin kur qeni shoqëron delfinin pranë barkës së tij.

Lucy ishte me pronarin e saj Cliff Gilchrist në ishullin Captiva të Floridës, kur delfini u shfaq.

Gilchrist tregoi se të dy u bën miq shumë shpejt dhe qëndruan shumë kohë në praninë e njëri-tjetrit./Ora News.tv/