Pas vetëm një sezoni te Montreal Impact, mesfushori shqiptar, Blerim Dzemaili, është rikthyer në Serie A te Bologna, pjesë e të cilës skuadër ishte në vitin 2016 duke shënuar tetë gola në 31 paraqitje.

Dzemaili u shpreh i lumtur që do të luajë sërish në Serie A dhe që do ta veshë fanellën e Bolognas.

Jam i lumtur që gjendem këtu.

“Kam pasur një sezon fantastik këtu dhe kjo është pse i kërkova presidentit të rikthehem. Vendimi për t’u rikthyer ishte personal dhe dua ta falënderoj Saputon, që më kuptoj.

“Shpenzova gjashtë muaj në Kanada dhe kam kaluar shumë mirë. Atje është tjetër lojë futbolli me Serinë A, edhe pse është shumë argëtuese”,
- deklaroi mesfushori shqiptare i cili aktivizohet me kombëtaren zviceriane.

/Ora News.tv/