Para disa ditësh, në mediat kosovare qarkulloi lajmi se një vajzë 15-vjecare ka tentuar vetëvrasjen pasi iu publikua një video pa autorizim.  Thuhet se shkaktar i kësaj ngjarje është një humorist në Instagram që quhet Burim Ademi.

“Sipas familjarëve, vajza kohë më parë ishte inkuadruar live në një video në Instagram dhe po bisedonte me shoqërinë ndërsa pas një kohe ajo video iu publikua nga një person i quajtur Burim Ademi”, shkruan Koha.net

Për këtë ngjarje ka reaguar dhe menaxheri i “On Records”, Met Elshani me një postim në Instagram.

“Kti matrapazi kti njeriu pa ftyr Organet policore dhe gjyqsore duhet me ja hek veglen me te cilen ka ofenduar dhe poshtruar qytetar te kosoves me vite me radh dhe askush asgje ska ber dhe ja rezultati . Un personalisht kam me kerku protest dhe per identifikimin e njerzve ligjor pse nuk marrin masa ndaj kti njeriu SA NUK U BE VON DHE NDONJE FEMIJ PSON EDHE ME KEQ, viktimes ne fjal i uroj te ket shendet dhe te rehabilitohet ne menyren me te mir dhe te ket jet te gjat dhe te lumtur pran familjes se saj STOP”, shkruajti Meti.

Burim Ademi imiton shumë emra të njohur të ekranit, ndër ta dhe artistët e grupit “On Records”.

/Ora News.tv/