Gazetari Marin Mema i ftuar në "360 Gradë" në Ora News thotë se me serbët nuk diskuton askush për Sanxhakun e Pazarit të Ri ku ka pasur rreth 300 mijë shqiptarë.

Mema: "Ulemi dhe diskutojmë gjithmonë me serbët, diskutojmë Medvegjë, Bujanoc, Preshevë. Këtu mbyllet filmi. Askush nuk përmend ekzistencën e Sanxhakut të Pazarit të Ri që ka mbi 300 mijë shqiptarë pavarësisht se janë deklaruar mysliman.


/Ora News.tv/