E ardhmja e Mauro Icardit do të vendoset javën që vjen.

Trajneri Luciano Spalletti ka paralajmëruar se kapiteni i zikaltërve mund të largohet nëse ai merr ofertën e duhur, edhe pse deri më tani ai nuk ka dhënë asnjë shenjë se ai dëshiron një sfidë të re.

Sipas asaj që shkruan "Premium Sport" raportohen se java e ardhshme mund të jetë vendimtare për të ardhmen e tij, me klubin që planifikon të takohet me Icardi dhe gruan e tij Ëanda, i cili është gjithashtu agjenti i tij, për të diskutuar një marrëveshje të re.

Klauzola e lirimit do të rritet ose ulet, në këmbim për të rritur ndjeshëm pagën e sulmuesit.

Me shpërblime, paga e propozuar do ta dërgoj pagën e Icardi në rreth 7.5 milion euro për sezon.

Sulmuesi ka një klauzolë lirimi prej 110 milion euro në kontratën e tij, e cila është e vlefshme për klubet e huaja për dy javët e para të korrikut.

/Ora News.tv/