Celularët e rinj të kompanisë Samsung do të dalin në shitje me 25 shkurt. Pritet që të dalë Samsung Galaxy S10 – Samsung S10, S10 Plus dhe S10 Lite, të cilët do të prezantohen në një shfaqje zyrtare në San Francisko.

Për herë të parë në historinë e smartfonëve, Galaxy S10 do të mbështesë Wi-Fi 6.

Tre modelet e ardhshme do përfshijnë mbështetje për standardin e ri të Wi-Fi, e cila përmirëson performancën dhe arrin të ketë lidhje më të shpejtë edhe në vende ku ka shumë persona.

Njoftimet paraprake tregojnë se nuk do jetë një celular i lirë. Samsung S10 d me 128GB memorje do të kushtojë 669 paund, ndërsa S10 plus me memorje 1TB do kushtojë 1.399 paund.

Ndërsa cmimi i S10 Lite nuk është zbuluar ende.

/Ora News.tv/