Gazetari Bejdo Malo i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV ORA deklaroi se lajmin për vdekjen e Muratajt e kanë hapur vetë grabitësit, të cilët kanë bërë një telefonatë dhe kanë lajmëruar familjarët e Admirit se ai mbeti i vrarë.

Malo: Është perceptuar një telefon. Një nga 4 grabitësit Është bërë vetëm një telefonatë me një telefon grek, është hapur telefoni dhe pastaj është hedhur në lum. Telefonata është bërë nga një pjesëtar i grupit, kanë lajmëruar famijën e Admirit.

Të gjithë këta gangsterë janë rrogtarë, banda janë të tjerë që japin orën e caktuar dhe marrin lekët.

Këtë e bazoj tek penditua i Vlorës, ish-komando, i cili tha unë fieraku dhe katër të tjerë jemi të pajtuar nga Admir Murataj. Paratë që kanë vajtur në Rinas janë para klandestine.

Sepse që të ishin legale duhet të kishin GPS dhe bojën. Nuk janë para që deklarohen se do shkojnë në një vend. Shkojnë në një vend. Janë para të 5 bankave. Katër banka kanë një pronar.

Nëse bëheshin këto për ti bërë vetëm 50 mijë euro. Kështu e ndaloi Amerika me bojë.


/Ora News.tv/