Deputeti demokrat, Lefter Maliqi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se strategjia e Ramës për zgjedhjet e 30 qershorit është një lodhje nervash.

Maliqi: Ai vendin do ta cojë në zgjedhje nëse e ka vendosur me të tijën. Do ta cojë në zgjedhje ne 30 qershor, por problemi është a do të bëhen zgjedhje sepse do të ketë prishje qendrash votimi dhe situata nuk do të jetë në kontroll. Në veri nuk bëhen dot zgjedhje edhe në Skrapar nuk bëhen dot zgjedhje. në fudn fare Rama do të thotë që Rama i bëri të gjitha këto do arrihet me pas një marrëveshje dhe më pas zgjehdje lokalo ose të përgjithshme. Kjo për mua është një përplasje nervash që secili do të përfitojë. Kjo është strategjia e mazhorancës.


/Ora News.tv/