Një aksident i rëndë ndodhi në Sauk mbrëmjen e djeshme. Ngjarja u regjistrua rreth orës 22:00 të së mërkurës, ku mësohet se një motor u përplas me një automjet Citroen.

Burimet kanë saktësuar se drejtuesi i motorit është dëmtuar nga përplasja, teksa është nisur menjëherë në spitalin e Traumës.

Pas marrjes së njoftimit në vendin e ngjarjes edhe forcat e policisë të cilat kanë bërë të mundur kqyrjen e vendit të ngjarjes si dhe kanë marrë provat për të hetuar shkaqet e aksidentit rrugor.

/Ora News.tv/