Aksidentet në garat e shpejtësisë janë bërë të zakonshme tashmë, dhe më e fundit vjen nga shkretëtira e Amazonës, aty ku po zhvillohet gara Parker 425.

Ngjarja kishte si protagonist John Tondro që në tentativë për të prerë finishin i pari, goditi disa lopë që po kalonin rrugën.

Aksidenti u filmua nga kamera që ndodhej brënda veturës dhe pas përplasjes shihet makina që del jashtë rrugës,

Sipas ekspertëve, makina e pilotuar nga amerikani kishte arritur shpejtësinë e 180 kilometrave në orë dhe goditja ka shkaktuar ngordhjen e menjëhershme të kafshës.

Kjo garë u fitua nga Andy McMillin.

/Ora News.tv/