Fund dramatik në "Santiago Bernabeu", Reali i Madridit kalon në fazën tjetër

Ka rezultuar spektakolare 90 minutëshi i dytë mes Realit të Madridit dhe Juventusit, me bardhezijtë që po udhëhiqnin deri në minutën e 94 dhe ishin shumë pranë shtesave për të vendosur skudrën gjysmëfinaliste.

Por kur u duk se gjithçka po shkonte drejt shtesës, vazques fitoi një penallti që u shndërrua në gol nga Ronaldo. Goli i luzitanit i hapi udhë kalimit në fazën tjetër të spanjollëve, ndërsa në kampin tjetër, djersa e derdhur në këtë takim dhe sakrifica janë ngushëllimi i vetëm.

Për italianët shënuan Mandzukic dy herë dhe Matuidi.

"Live" te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes  Real Madrid-Juventus

90+8' Mbyllet takimi

90+6' Penallti per Realin e Madridit, Ronaldo nuk gabon nga pika e bardhe.

90' Akordohen 3 minuta shtesë

78' Goditje e rrezikshme nga Varane, por sfera perfundon jashte

67' Karton i verdhe per Alex Sandro

61' Juventus shenon serisht. Matuidi realizon per rezultatin 3-0

57' Goditje qendrore nga Ronaldo. Pa problem per Buffon

45' Nis pjesa e dytë në "Bernabeo". Juventusit i duhet nje gol i shpejte per te shpresuar tek mrekullia.

45+2' Mbyllet pjesa e pare Real 0-2 Juve (rez. përgj: 3-2)

45' Akordohen 2 minuta shtese

37' Krosim nga Lihshtajner, Mandzukic shenon golin e dyte

36' Marcelo pason per Ronaldo, qe ndalet nga Lihshtajner ne menyre te gabuar. Zviceriani ndeshkohet me karton te verdhe

35' Top i gjate nga Bale per Ronaldo, me kete te fundit qe i afrohet zones. Pason per Isco qe i vetem perballe Buffon fiton nje goditje kendi

30' Dritherima ne porten e Juventusit, Marcelo godet, por sfera perfundon jashte kuadradit

27'Aksion i shpejte nga Carvajal, i cili ndalohet nga Mandzukic ne menyre te parregullt. Kroati ndeshkohet me karton te verdhe

22' Ndeshkohet Carvajal me karton te verdhe

17' Ndeshkohet me karton te verdhe Pjanic

16' Kryhet zevendesimi i pare per Juventusin. De Shiljo i le vendin Lihshtainer

13' Goditja e Ronaldos ndalet nga Buffon, por aty eshte Isco qe perfiton duke e derguar topin ne rrjete. Per arbitrin kryesore ishte pozicion jashte loje.

10' Aksion i rrjedhshem i spanjolleve, Bale ndalet ne dy kohe nga Buffon

2' Krosim ne zona nga Khedira, Madzukic godet me koke duke mposhtur Navas.

1' Nis takimi mes Realit të Madridit dhe Juventus

Formacionet zyrtare: Real Madrid-Juventus

Formacionet zyrtare: Bayern Munich-Sevilla