E ndërsa 24 vjeçari ishte në arrati, mijëra komentues filluan të komentonin poshtë fotove në statusin e tij në facebook duke kërkuar dënimin maksimal.

Rebelimin shumë komentues e kanë treguar dhe në komentet e fotove që postoi policia. 

Ndërkohë mengjesin e sotem faqja e facebook e Ridvan Zykaj rezulton te jete i mbyllur.


Ka nga ata që kërkojnë dhe referendum për kthimin e dënimit me vdekje.

"Nuk ja futët plumbin gjoja si padashje, apo të mbajmë me Taksa edhe me mirëqënien e Burgut, me 15 €uro në ditë shpenzim për kriminelin. . ..

...Mire qe e kapet se munde te shtohej hataja. Po pse ja kursyet nje kokerr plumbi xhanem. Ato leke qe do paguajme per te le te shkonin ne nje kopesht, cerdhe a spital. Duhet me cdo kusht denimi me vdekje ne te kundert nuk do te jete dita e fundit qe ne ekranet e tv-ve te shohim skena si ato te Selenices. I lutem Zotit qe kjo te jete dita e fundit...

"...Lidheni prapa makines dhe hiqeni zvarr deri ne Tirane.ta shikoj edi rama se mbrem i thoshte edi me gjen dot..qe te vdesi qen ..." shkruajnë  komentuesit poshte fotos së autorit të arrestuar dhe që është postuar në faqen e policisë. 
/Ora News.tv/