Një fëmijë rreth 3 vjeç ka rënë nga kati i dytë i një pallati në Librazhd.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, ndërsa mësohet se fëmijë ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Burimet bëjnë të ditur se nëna e kishte mbyllur fëmijën në banesë dhe kishte ikur në Elbasan. Kjo ka bërë që fëmija të dalë në ballkon dhe të rrëzohet.

Policia dhe grupi hetimor po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

/Ora News.tv/