Dy persona, pasagjerë në një automjet janë plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në aksin rrugor Librazhd –Prrenjas, në fshatin  Pishkash.

Policia thotë se "shtetasi H.P., duke drejtuar mjetin ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga dhe për  pasojë janë aksidentuar dy pasagjerë, të cilët  ndodhen në spitalin e Prrenjasit, jashtë rreziku për jetën".

Grupi hetimor ndodhet në vendgjare dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

/Ora News.tv/