Barcelona ka prodhuar një numër legjendash gjatë viteve, por ndoshta një nga emrat më të njohur në dekadën e fundit është ajo e Andres Iniesta.

Spanjolli u largua nga katalanasit për t'u bashkuar me ekipin japonez Vissel Kobe, por dashuria e tij për Barcelonën nuk mund të shuhet. Në fakt, Iniesta ka zbuluar për "Mundo Deportivo", se ai do të dëshirojë të menaxhojë klubin katalanas për disa ditë.

"Nuk e di se çfarë do të përmbajë e ardhmja. Nuk do të thosha se nuk do të doja të isha një trajner i Barçës, por nuk mund të them se është diçka për të cilën po mendoj. Është e vërtetë që me kalimin e kohës unë do të zgjohesha me vizionin e trajnerit ose do të jem atje dhe unë do të shoh veten aty, por mendoj që kur të lë futbollin dhe çdo gjë shkon ndryshe, do të shohim se cila është rruga".-deklaroi kampioni i Botës, i cili shënoi golin e fitores për Spanjën në finalen ndaj Holandës në vitin 2010.

Tani për tani, mesfushori mbetet i fokusuar në angazhimet e tij të klubit me Vissel Kobe, një klub ku aktivizohet edhe me një tjetër yll të Barcelonës si David Villa.

/Ora News.tv/