Shkëndija e Tetovës ka hedhur një hap të madh drejt raundit të dytë të kualifikueseve të Uefa Champions League.

Kuqezinjtë arritën të mposhtin 1-0 në transfertë estonezët e Kalju.

Goli i vetëm i takimit u shënua nga Agim Ibrahimi, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penallitisë.

Takimi i kthimit mes Shkëndijës dhe Kalju zhvillohet në "Filipi II" pas një jave.

/Ora News.tv/