Kupa e Botës, Rusi 2018 ende nuk ka nisur por kjo nuk e ka ndalur kombëtaren e Nigerisë të triumfoj.

Kjo pasi fanella që do të përdor Nigeria në këtë kompeticion është shitur masivisht në gjithë botën, duke arkëtuar fitime marramendëse.

Një fanellë e bardhë dhe e gjelbër, me kompaninë e veshjeve sportive "Nike" që ka bërë një punë mjaft të mirë, duke bërë që Nigeria të fitoj trofeun e parë. Ndërsa në fushën e blertë, vetëm një mrekulli do t'i shikonte kombëtaren afrikane, fitues të titullit Kampion Bote./Ora News.tv/