Të rinjtë e FRPD në Kukës kanë zhvilluar një homazh protestë në nderim të 23-vjeçarit Florenc Beqiraj i cili vdiq në Francë.

I pranishëm ishte edhe kryetari i FRPD, Belind Këlliçi, i cili tha se Rama ka në axhendë zbrazjen e Kukësit dhe shqiptarëve.

"Vdekja e Florencit është një akt ragjik për familjen, rininë shqiptarë  dhe i turpshëm për shtetin shqiptar, për neglizhencën që u bënë shtetasve të saj jashtë kufijve", tha Këlliçi.

Klikoni ketu per te pare FOTOGALERINE

/Ora News.tv/