Debati në studion e emisionit “360 Gradë” ka degraduar mes një zonje të publikut dhe kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi.

Kryemadhi e ka quajtur qytetaren e paeduaktë, ndërsa ia ka theksuar se nuk ia ka fajin LSI për 26 vitet që nuk ka përfituar ndihmë ekonimike, por politika.

Kryemadhi: Boll ta mbaroj unë. Qenke e paedukatë pra. Në 4 vjet që ka qenë Sellfo Kapllani, ty të ngelen edhe 26 vite të tjera pa punë. Në 26 vite të tjera pa punë nuk ta ka fajin LSI-ja, por ta ka fajin politika. Nuk mendoj se jeta jote kushton 30 mijë lekë në muaj. Nëse ti zonjë kushton 30 mijë lekë atëherë ky është problemi yt dhe jo i imi. Tani do të të them diçka që për hir të fëmijëve të mi dhe për hir të fëmijëve të mi të mos flasësh dhe ndërhysh. 

Qytetarja flet....

Kryemadhi: Drejtësinë nuk e vendosin njerëzit, drejtësinë e vendos zoti. Edhe atë që se bëjnë njerëzit sot në tokë e bën zoti lart në qiell. Kryemadhit dhe zonjës së publikut. 


/Ora News.tv/