Gola shqiptarësh në Kroaci. Në derbin mes Hajduk Split dhe Lokomotiv Zagreb, mbrojtësi i kombëtares Ardian Ismajli dhe sulmuesi Murto Uzuni kanë arritur të gjejnë rrugën e rrjetës, duke dërguar sinjale të rëndësishme te trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci.

Në radhët e Hajduk, 72 minuta luajti edhe mesfushori i kombëtares kuqezi,Francesco Tahiraj. Ky ishte goli i gjashtë i Uzunit, ndërkohë që Ismajli shënoi për herë të parë në këtë sezon. Dy golat e dyshes kuqezi vijnë pas rrjetave të legjionarëve, Sokol Cikalleshi, Bekim Balaj dhe Ermir Lenjani./Ora News.tv/