Lëshimi i raketës SpaceX's Falcon 9 nga një bazë e Forcave Ajrore të Kalifornisë Jugore krijoi një shkëndijë të zjarrtë që mund të shihej në të gjithë Los Anxhelos.

Raketa u lëshua në orën 5:30 të mëngjesit të së premtes dhe kishte si mision të dërgonte në hapësirë 10 satelitë komunikimi.

Përdoruesit në Twitter postuan imazhe të formave të çuditshme, të cilat dukeshin si UFO, 

/Ora News.tv/