Atletiko e Madridit luan sot aktin e parë përballë Lokomotiv Moskow, takim ky i vlefshëm për fazën e 1/8-ave të Europa League .

Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me rusët, së bashku me trajnerin Diego Simeone është paraqitur dhe mesfushori spanjoll Koke.

26-vjeçari refuzoi pretendimet se kompeticioni i Europa League ishte një zbavitje pas zhgënjimit dhe eliminimit nga Champions League.

Ne të gjithë kemi një dëshirë të fortë për të fituar një trofe këtë vit, si futbollist kjo është ajo që ju doni gjithmonë. Kjo është koha e sezonit që me të vërtetë ka rëndësi dhe kjo është ajo që na ngacmon, jemi gati dhe çdo gjë fillon këtu.

"Ne kemi një kundërshtar të vështirë si Lokomotiva, por ne jemi të përdorur për kundërshtarët e ashpër për shkak të historisë sonë të re në Champions League dhe tani kemi entuziazëm të barabartë. 

“Mendimet tona të vetme janë në këtë ndeshje dhe asgjë përtej saj, qoftë në Europa League apo La Liga, fokusi ynë i plotë është kualifikimi për raundin tjetër.

“Forma ime? Ndihem mirë, unë jam larguar nga lëndimet dhe kam më shumë rregullsi në kohën e luajtur”.- përfundoi mesfushori spanjoll.

Ndeshja mes Atletiko Madrid dhe Lokomotiv Moskow luhet sot në ndeshet sot "Wanda Metropolitano" takim që  fillon nga ora 19:00.

/Ora News.tv/