Gazetari Bledian Koka i ftuar në "360 Gradë" në Ora News debatoi me avokatin Spartak Ngjela për reformën në drejtësi dhe goditjen e krimit.

Pjesë nga debatet: 

Ngjela: E doni zbatimin e ligjit?

Koka: Sigurisht që e duam. Si mund të jem optimist kur reformën e bën Edi Rama dhe çon njerëzit e vet.

Ngjela: E kam dëgjuar nga Saliu këtë.

Koka: Njeriu që ka ndikuar më shumë për reformën në drejtësi ka ndihmuar Sali Berisha. Të ka rënë si kauzë që në 2006-n me përgjimin.

Ngjela: Me cilin përgjim?

Koka: Me atë që i bëre Saliut.

Ngjela: Aty kam folur vetëm unë. Aty kam folur vetëm unë.

Koka: Të përzuri. Mllefin mund ta mbash. Ku ndryshon nga Babalja që përgjon shefin tënd.

 

/Ora News.tv/