Një pjesë e madhe e njerëzve përjetojnë stres ose ankth në jetën e përditshme, por ka një mënyrë për ta parandaluar.

Zgjidhja janë gjithmonë ushqimet. Nuk është e nevojshme të merren medikamente ose të bëhen terapi për këtë.

Mjafton të konsumoni këto ushqime dhe ti bëni pjesë të dietës ushqimore, në mënyrë që të ndiheni më të qetë.

1-Qershi - Ju bën të ndiheni të qetë;

2-Kivi - Redukton nivelin e stresit;

3-Ushqimet e detit - Ju ndryshojnë humorin;

4-Avokado - Ju ndihmon që të jeni të kthjellët;

5-Fasule dhe thjerrëza - Kanë proteina, prandaj ju japin forcë;

6-Kos- Ndihmon me simptomat e stresit dhe stabilizon gjendjen shpirtërore;

7-Drithëra - Largon rrezikun për tu prekur nga sëmundjet kronike;

8-Qumështi - Largon ankthin;

9-Fara kungulli - Ndihmon që të ndiheni të lumtur.

/Ora News.tv/