Rreth 77 kilogram drogë është kapur në kufirin greko-shqiptar.

Marijuana u zbuluar brenda një mjeti që udhëtonte në aksin Kozani-Janinë.

Mjeti drejtohej nga një 48-vjeçar grek, i cili u arrestua.

Brenda automjetit u gjetën dhe sekuestruan 12 pako me 76 kg e 900 gram marijuanë, 1 pistoletë Broëning me një kreher me 2 fishekë 22 mm, 2 celularë dhe 250 euro.

/Ora News.tv/