Joseph Parker ka një dëshirë, të përballet me Anthony Joshua.

Parker, kampion i peshave të rënda në disiplinën AJ synon se ka arritur një marrëveshje për të sfiduar në ring fituesin e brezave të IBF, IBO dhe WBA.

Në një konferencë për shtyp , 25 vjeçari ka zbuluar se dueli kundër Joshua do të zhvillohet në vitin 2018, ndërsa kanë mbetur për tu caktuar vetëm detaje shumë të vogla sipas tij, vendi dhe data kur dy boksierët do të ngjiten në ring përballë njëri-tjetrit.

/Ora News.tv/