Disa nga emrat e mëdhenj të futbollit zgjodhën rrjetet sociale për t’i dhënë lamtumirën 2017-tës dhe për të uruar më të mirën në vitin 2018.

Me tu afruar ora 12:00, yjet e futbollit nuk nguruan të uronin në rrjetet sociale.

Ja disa nga urimet e futbollistëve për Vitin e Ri.

Messi: Urime 2018!

Kane: 2017-ta ka qenë e mirë për mua, shkojmë për 2018


Salah: Nuk mund ta shpjegoj vitin e mrekullueshëm 2017, me sytë përpara për 2018


Muller: Urime Viti i Ri për të gjithë fansit e mi në mbarë botën

/Ora News.tv/