Kur kanë mbetur për t’u mësuar edhe 2 përfaqësueset që do marrin pjesë në botërorin e vitit të ardhshëm, që do dalin nga takimet Australi-Honduras(0-0) dhe Peru-Zelandë e Re (0-0), këto janë 30 kombëtaret e kualifikuara për në “Rusi 2018”

Rusia  (vendi organizator)

Amerika Latine


Brazili       Argjentina
Uruguaj    Kolumbia

Amerika Qëndrore

Meksika     Kosta Rika
Panamaja

Kontinenti Aziatik

Japonia               Korea e Jugut
Arabia Saudite    Irani    

Europa

Belgjika          Polonia
Islanda           Gjermania
Portugalia       Serbia
Anglia             Spanja
Franca            Kroacia  
Suedia             Zvicra
Danimarka


Kontinenti Afrikan


Senegali      Nigeria
 Egjipti         Maroku      
Tunizia

/Ora News.tv/