Cristiano Ronaldo u zgjodh për herë të pestë në karrierë lojtari më i miri i vitit dhe trofeu i 5-të i “Topi I Artë” e ka gëzuar jashtë mase yllin e Realit të Madridit, pasi barazoi Lionel Messi-t nga numri i trofeve të lojtarit më të mirë të vitit.

Menjëherë pas kurorëzimit si lojtari më i mirë i vitit 2017, Cristiano Ronaldo ka zgjedhur rrjetin social “Facebook” për të falenderuar të gjithë ata që e ndihmuan në rrugën për të triumfuar, që nga lojtarë, trajnerë dhe familjarët e tij.


Postimi  i Cristiano Ronaldo-s.

/Ora News.tv/