Grupi C i Uefa Champions League i ka dhënë verdiktet e saja finale, me Romën e Chelsea që vazhdojmë të tej aventurën në Champions, Atletiko e Madridit do marrë pjesë në fazën e 1/32 të Europa League dhe me Qarabag-un e Ansi Agollit që i dha lamtumirë kompeticioneve europiane në këtë sezon.

Kualifikimi i Romës ka gëzuar mbrojtësin e italianëve Juan Jesus që ka përdorur një foto të publikuar në rrjetet sociale nga ylli Antoine Greizmann, ku shkruhej” Më pëlqen ky grup” për të ironizuar francezin me fjalët “Po tani a të pëlqen?”, një postim që ka marrë shumë komente dhe përgëzime nga shumë tifozë dhe lojtarë të Romës.

Postimi i mbrojtësit Juan Jesus drejtuar Greizman:

/Ora News.tv/