Një 42 vjeçar italian i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana u arrestua nga policia italiane në Grottaglie.

Shtetasi italian është shpallur fajtor nga gjykata në Shqipëri, pasi duke përdorur dokumente të falsifikuara, i ka grabitur një shumë prej 13 mijë eurosh një kompani shqiptare të transportit, me të cilën kishte bashkëpunuar vitet e fundit.

42-vjeçari u gjurmua në qendër të qytetit dhe u shoqërua me komisariatin lokal.

Tashmë, autoritetet gjyqësore italiane do të duhet të vendosin për kërkesën për ekstradim të paraqitur nga autoritetet shqiptare.

/Ora News.tv/