Një hajdut i pacipë filmohet rastësisht duke vjedhur një pushkë me municione, plumbat dhe një jelek antiplumb në një prej makinave të policisë, e cila ishte lënë e hapur.

Videoja është publikuar nga Departamenti i Policisë Pembroke Pines në Miami.

Hajduti shihet duke i afruar tek makina dhe hap derën e pasagjerit, për të grabitur prej andej sendet që i duheshin.

Ai kontrolloi në pjesën e përparme të automjetit duke përdorur një pishtar, përpara se të hapte bagazhin.

/Ora News.tv/