Shtatë emigrantë që besohet të jenë nga Irani janë gjetur nga një qen kalimtar jashtë brigjeve Kent në Angli.

Gomonia i la në baltë dhe ata u kapën nga Forcat Kufitare të Mbretërisë së Bashkuar pasi po përpiqeshin të hynin në vend.

Rojet bregdetare u njoftuan për gomonen rreth orës në 4:30 të mëngjesit të së premtes (16 nëntor).

Gomonia në të cilën udhëtonin udhëtonte vetëm për 8kmh dhe mendohet se kishte udhëtuar 7 orë për të kaluar Kanalin e La Manshit.

Ekipet e ambulancës arritën menjëherë dhe morën emigrantët për tu dhënë ndihmë mjekësore pasi ishin të largur.

Vetëm këtë javë janë kapur 55 vetë nga Forca Kufitare e Mbretërisë së Bashkuar teksa përpiqeshin të hynin në vend.

/Ora News.tv/