Një burrë trim rrezikoi jetën e tij për të shpëtuar atë të një gruaje të moshuar 70 vjeçe e cila kishte ngecur në mes të një lumi të ngrirë. Pamjet u filmuan në qytetin Baoding në veri të Kinës më 26 dhjetor.

54 vjeçari thyen akullin dhe në tentativën për të tërhequr të moshuarën bie dhe vetë brenda në ujin e ftohtë dhe megjithatë nuk ndalon së dhëni ndihmë.

Me ndihmën e një tjetri ata arrijnë ta shpëtojnë të moshuarën e cila më pas u dërgua në spital


/Ora News.tv/