Tyson Fury ka sfiduar kampionin e peshave të rënda, Anthony Joshua në një garë prej dy kilometrash.

Unë sfidoj Anthony Joshua në një sfidë sportive për bamirësi për 1000 funta. Fituesi i merr të gjitha dhe i dhuron për bamirësi në një garë 2000 metra.

"Mendoj se jam një atlet më i mirë se ti Anthony dhe unë jam i gatshëm për ta dëshmuar atë, 2000 metra është distanca juaj e zakonshme për një garë”.-thuhet në videon e postuar në rrjetin social "Instagram".

Ai vendosi një bast prej 1000 funtesh dhe paratë do të dhurohen për bamirësi.

/Ora News.tv/