Përpos golave dhe festës në Maracana, Brazili fitoi edhe një tifoze speciale.

Numri i tifozëve në shkallët e stadiumit të famshëm ishte i madh, ndërkohë që kombëtarja e drejtuar festoi titullin e 9-të në histori të Kupës së Amerikës.

Mes tyre, ajo që tërhoqi vëmedjen ishte një tifoze, e cila e kishte lyer trupin me ngjyrat e verdhë dhe jeshile, duke qënë në stadium totalisht nudo./Ora News.tv/