Ekipi i Real Madridit momentalisht ndodhet në Paris duke u përgatitu për ndeshjen e madhe të sezonit kundër PSG në Champions League.

Reali përballet me një detyrë goxha të vështirë pas ii duhet të mbrojë rezultatin 3-1 të cilin e mori me shumë vështirësi në Bernabeu.

Marcelo, Toni Kroos dhe Luka Modric janë kthyer në skuadër pasi janë rikuperuar nga lëndimet e tyre dhe janë të gatshëm të jenë pjesë e formacionit.

PSG do të jetë pa yllin Brazilian Neymar dhe Di Maria pritet t’i zejë vendin në krahun e djathtë të sulmit.

Formacionet e mundshme:

Paris: Areola; Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa; Verratti, Thiago Motta/Diarra, Rabiot; Mbappé, Cavani, Di María

Jashtë: Neymar

E pavendosur: Pastore

Real Madrid: Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kovačić, Isco; Bale, Benzema, Ronaldo

Jashtw: asnjw

E pavendosur: Kross;Modric

/Ora News.tv/