Gjermania nuk po kalon momentet më të mira të mundshme dhe fitorja kundër Suedisë duket se ka ngritur moralin në kampin e "pancerave". Kjo është shfaqur dhe nga ylli i Arsenalit dhe kombëtares së drejtuar nga Joachim Low, Mesut Ozil që në rrjetin social "Twitter" ka shkruar:

"Jemi një pavarësisht se çfarë ato thonë". Një mesazh për të gjithë ato kritikë që nuk besonin tek kjo skuadër.

/Ora News.tv/