Roma dhe Sevilla janë dy skuadrat e rradhës që sigurojnë biletën për në çerekfinalet  e Champions League, duke iu bashkuar kështu skuadrave si Real Madrid, Manchester City, Juventus dhe Liverpool.

Italianëve iu mjaftoj një gol i Edin Dzeko për të përmbysur rezultatin e ndeshjes së parë. Sulmuesi boshnjak përfitoj nga një gabim në vendosjen e mbrojtësve miq për të mposhtu më pas Pyatov me një goditje mjaft elegante. Dalja me të kuq e mbrojtësit Ordest ia bëri më të lehtë punën verdhekuqve që menaxhuar siç duhet rezultatin në minutat e mbetura.

Dy gola të  Yedder i cili e nisi takimin nga stoli i majftuan spanjollëve të Sevillas për të befasuar "Old Trafford" dhe djemtë e drejtuar nga Jose Mourinho, e për të qënë ata në fazën e nxehtë të Champions. Reagimi i Manchester United nuk mungoj, por goli i Romelu Lukaku 5 minuta nga fundi nuk i majftoj "djajve" për të shmangur eliminimin.

Çiftet çerekfinaliste do të përcaktohen me short, me goglat që do të hidhen këtë të premte në Nyon të Zvicrës.

Goli i Edin Dzeko:





/Ora News.tv/