Mesjava vazhdon të ofrojë ndeshje interesante, me kompeticionin e Uefa Europa League që luan javën e 5-të të fazës së grupeve.

Ndeshja që do mbajë mbërthyer sportdashësit shqiptar do jetë sfida që do zhvillohet  në orën  21:05 në “Elbasan Arena” me Skënderbeun që pret kryesuesit e grupit Dinamo Kiev.

Korçarët janë "të dënuar" për të fituar nëse duan që të mbajë të hapur akoma mundësinë e kualifikimit në fazën më eleminim direkt, ndërsa miqve i mjafton edhe një pikë për të siguruar vendin e parë në grupin B.

Po në grupin B, duel interesant pritet edhe në ndeshjen Partizani-Young Boys, me serbët që tëntojnë fitoren për të mbajtur vendin e dytë dhe për të hedhur një hap të sigurtë drejt fazës së 1/32 .

Në grupet tjera do kemi këto përballje:

Grupi A

(17.00) Astana (KAZ) – Villarreal (SPA)

(21.05) Maccabi Tel Aviv (IZR) – Slavia Praga (CEK)

Grupi B

(21.05) Partizan Beograd (SER) – Young Boys Berne (ZVI)

Skënderbeu (SHQI) – Dynamo Kiev (UKR)

Grupi C

(21.05) Ludogorets (BULL) – Istanbul Basaksehir (TUR)

Sporting Braga (POR) – Hoffenheim (GJER)

Grupi D

(21.05) AEK Athènes (GRE) – Rijeka (KRO)

AC Milan (ITA) – Austria Vienne (AUT)

Grupi E

(21.05) Lyon (FRA) – Apollon Limassol (QIP)

Everton (ANG) – Atalanta Bergamo (ITA)

Grupi F

(19.00) Lokomotiv Moska (RUS) – FC Copenhague (DAN)

(21.05) FC Sheriff Tiraspol (MDA) – Zlin (CEK)

Grupi G

(19.00) Viktoria Plzen (CEK) – Steaua Bukuresht (RUM)

Lugano (ZVI) – Hapoel Beer Sheva (IZR)

Grupi H

(19.00) Keln (GJER) – Arsenal (ANG)

BATE Borisov (BJE) – Ylli Kuq Beograd (SER)

Grupi I

(19.00) Salzbourg (AUT) – Vitoria Guimaraes (POR)

Konyaspor (TUR) – Marseille (FRA)

Grupi J

(19.00) Athletic Bilbao (SPA) – Hertha Berlin (GJER)

Östersund (SUE) – Zorya Louhansk (UKR)

Grupi K

(19.00) Lazio Roma (ITA) – Vitesse Arnhem (HOL)

            Nice (FRA) – Zulte-Waregem (BEL)

Grupi L

(19.00) Rosenborg (NOR) – Real Sociedad (SPA)

Zenit Saint-Pétersbourg (RUS) – Vardar Shkup (MAQ)


 

/Ora News.tv/