Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar në takimin me kryeministrin Tsipras se kurrë nuk kanë synyar territoret e një vendi tjetër.

"Në këtë zyrë ndihem si në shtepine time. Gjate mandatit tim si kryeminister,  jam takuar me tre kryeministra greke.Turqia dhe Greqia duhet te përqendrohen te "pjesa e mbushur" e gotes. Ne si Turqi, kurre nuk kemi synuar territoret e një vendi tjetër", është shprehur Erdogan.

Nga ana e tij kryeministri Tsipras ka deklaruar se kjo është një vizite historike. “Mosmarreveshjet tona duhet t'i shprehim ne menyre konstruktive”, ka thënë Tsipras.

/Ora News.tv/