Koreja e Jugut ka zbuluar një robot të madh, të projektuar për t'i bërë njerëzit më të fortë dhe më të lëvizshëm.

Makina është prodhuar nga Rainbow Robotics, laboratori i robotikës i Koresë së Jugut i Shkencës dhe Teknologjisë (Kaist)./Ora News.tv/