Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka do të zhvillojë sot (10 gusht) një koncert në Prishtinë.

Ylli i muzikës ka organizuar një koncert që do të zgjasë tre ditë së bashku me babain e saj Dukagjin Lipa.

Të ftuar në festivan Sunny Hill janë ftuar edhe këngëtarë të tjerë me famë botërore si reperi Action Bronson e Martin Garrix por edhe yje të muzikës shqiotare si Ledri Vula e Dafina Zeqiri.

Sunny Hill nis sot dhe përfundon më 12 gusht.

Këngëtarja është shumë e entuziasmuar për ardhjen në Kosovë. I dashuri i saj Isaac Carew ka publikuar një video në InstaStory ku Dua kërcen këngëm "Kuq e Zi" të Elvana Gjatës, së bashku me motrë Rina Lipa.


/Ora News.tv/