Kastriot Myftaraj i ftuar në “360 Gradë” në Ora News thotë se lidhur me dosjen Habilaj dhe përfshirja e ish-ministrit të Brendshëm ishte një luftë midis italianëve dhe amerikanëve, duke theksuar se Rama i ka thënë homologut italian se licencën e kanabisit e kishte marrë nga amerikanët.

Myftaraj: Tërë historia e takimit Rama-Xhentilioni, nuk ka qenë një luftë midis Ramës dhe italianëve, por ka qenë një luftë midis amerikanëve dhe italianëve, sepse Rama i tha Xhentilionit me arrogancën e vet se unë kam licencën amerikane për kanabisit. Xhentilioni tha se turp për ju që ia keni dhënë edhe Kolumbisë.

Ferdinand Dervishi: Këtë e ka licencuar amerikanët?

Myftaraj: Pas 20 vjetësh do ta pranojnë. Sepse e kanë pranuar në Kolumbi dhe në Peru.

Basri Çollaku: Alfano ka pasur dijeni për përfshirjen e Saimir Tahirit në këtë grup. Informacionet edhe të ish-ministrit të Brendshëm edhe të ish-kryeministrit.

/Ora News.tv/