Një djalë 8-vjeçar qëlloi me një pushkë në mënyrë të përsëritur motrën e tij 4 vjeçare në shtëpi dhe më pas informoi nënën e tyre, e cila la punën për të kontrolluar plagët e vajzës, pastroi një mbulesë me gjak të krevatit për t'u rikthyer sërish në punë, duke lënë fëmijët vetëm përsëri, tha një prokuror.

Alyssa Edwards, 27 vjeç, është burgosur nën akuzat për rrezikimin e fëmijëve në lidhje me ngjarjen e ndodhur të shtunën në Hayesville, rreth 110 kilometra në jugperëndim të Cleveland, SHBA.

Avokati i saj, Donald Wick, tha të martën se sa sapo ishte njohur me rastin dhe nuk mund të komentonte ende.

Një padi është caktuar për të mërkurën.

Edwards e çoi vajzën për një orë në spital pas plagosjes, tha Prokurori i Qarkut Ashland Christopher Tunnell , teksa spitali kontaktoi policinë.

Vajza 4-vjeçare ishte e qëndrueshme të hënën në një spital të fëmijëve në Cleveland. Lëndimet e saj nuk konsiderohen kërcënuese për jetën.

Djali 8-vjeçar ishte në paraburgim për shërbimet e fëmijëve.

Pushka u mbajt në një dollap me armë të tjera të zjarrit, dhe djali e dinte se si të hapte dollapin nëse ishte i mbyllur, tha Tunnell.

/Ora News.tv/