Deputeti demokrat, Lefter Maliqi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se nëse në zgjehdjet e 30 qershorit do të shkohet oa një marrëveshje politike, mund të shkojmë edhe në përplasje mes palëve politike në disa zona apo qarqe.

Maliqi: Vazhdoj ti qëndroj bindjes që parlamenti është i vetmi vend ku mund të ngresh zërin dhe për keqqeverisjen ehde për interesat e qytetarëve. Zgjedhjet nuk do të bëhen edhe po të bëhen. Policia e Shtetit do të ketë përballje të lehtë në zgjehdjet e 30 qershorit. Sepse nëse do arrijë mazhoranca të arrijnë në zgjehdjet e 30 qershorit pa një marrëveshje me keqardhje mund të them se mund të ketë edhe një lloj përplasje civile mes krahëve politikë në disa zona apo qendra për shkak se policia nuk mund ta ruaj dot këtë përballje të rendit dhe të sigurisë.


/Ora News.tv/