Aktori Julian Deda është përshirë në debat me përfaqësuesen e shoqërisë civile, Brizida Gjikondi, në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora.

Pjesë nga debati:

Deda: Nuk janë as të fundit as të parët që bëjnë marrëveshje.

Gjikondi: Por nuk ka gjë më imorale se këto lloj marrëveshjesh.

Deda: Pse e paragjykon marrëveshjen? Ku e di ti si do bëhet?

Gjikondi: Është bërë para dy vjetësh dhe ke ende titullarë institucionesh që vazhdojnë dhe punojnë si produkt i kësaj marrëveshje. Dhe kjo që po ndodh është një hipokrizi e madhe.

Deda: Pse ata që po punojnë atje po punojnë keq?  Shko denoncoji pra.

Ndiqni më lartë videon e plotë të debatit.


/Ora News.tv/