David Silva ka menduar të thyej heshtjen, duke përdorur rrjetin social "Instagram" për të dhënë lajmin e dhimbshëm që po kalon mesfushori, ndërsa ka komunikuar dhe në mënyrë zyrtare mungesën në 4 ndeshjet me skuadrën e Pep Guardiola.

Në fotot e publikuar, vihen re 2 mesazhe ngushëlluese për djalin e Silva, Mateo-n, i cili sipas informacioneve lufton dita ditës me vdekjen, pasi ka lindur para kohe.

"Kam qëndruar me djalin tim, Mateo-n pasi ai po lufton dita-ditës me vdekjen, kjo edhe për shkak të ndihmës së stafit mjekësor."- shkruan David Silva në rrjetin social Instagram.

/Ora News.tv/