Philippe Coutinho është blerja më e shtrejtë në historinë e skuadrës spanjolle të  Barcelonës, me katalanasit që shpenzuan plot 160 milionë euro për ta marrë brazilianin nga anglezët e Liverpool-it.

Ditë më parë, Coutinho u prezantua përpara tifozëve në "Camp Nou" ndërsa ditën e sotme ylli brazilian ka zgjedhur dhe numrin që do të mbajë te blaugranat.

Coutinho do të mbajë numrin 7-të te Barcelona, ndërsa kjo zgjedhje njofton dhe "zyrtarisht" largimin e Arda Turan drejt Basaksehir./Ora News.tv/