Pas "blerjes" së Nicolas Otamendi-t, Manchester City godet në merkato, duke arritur marrëveshjen me mesfushorin Fernandinho deri në vtin 2020.

Bisedime mes mesfushorin dhe klubit priteshin që të bëheshin, pasi atij pritej t’i skadonte kontrata gjatë verës.

 Fernandinho u bashkua me Cityn nga Shakhtar Donetski më 2013 dhe këtë sezon është shndërruar në pjesë të rëndësishme të skemave të Pep Guardiola. 


/Ora News.tv/